تندا

در سال ۱۹۹۹ کمپانی تجهیزات شبکه برند تندا (Tenda) در چین تاسیس شد. خلاقیت و نوآوری دو عامل مهم در پیشرفت این برند محسوب می شود. در شرکت تندا دو واحد تحقیق و توسعه (R&D) با تقریبا ۱۰۰۰ پرسنل در دو شهر شنژن و چنگدو چین کار می‌کنند. کارخانه اصلی شرکت تندا حدود ۳۰۰۰ کارمند دارد و بعد از اتمام پروژه ساخت کارخانه جدید به مساحت ۱۲۰۰۰ متر مربع، تعداد پرسنل برند تندا (Tenda) بسیار افزایش خواهد داشت.

 

محصولات و تجهیزات شبکه برند تندا (Tenda):

تولیدات برند تندا (Tenda) طیف وسیعی از محصولات را در برمی گیرد که همگی مرتبط با حوزه تجهیزات اکتیو شبکه می باشد:

• تجهیزات شبکه خانگی
• تجهیزات شبکه تجاری
• سوئیچ شبکه
• پهنای باند CPE
• Gateway
• پاورلاین
• پهنای باند موبایل
• IP Camera

 

عملکرد بی نظیر، امواج پایدار در تجهیزات وایرلس، نصب و استفاده آسان، قیمت مناسب و کیفیت بالا از ویژگی های بارز محصولات برند تندا (Tenda) هستند.  از ویژگی های بسیار مهم و ارزشمند شرکت تندا میتوان به جذب و استخدام سالانه ۱۲۰ دانشجوی برتر و با استعداد از دانشگاه های مطرح چین اشاره کرد. مدیران برند تندا (Tenda) معتقدند که لازمه ی یک کمپانی فوق العاده، داشتن شرکای استراتژیک فوق العاده می باشد.

به همین منظور در سال ۲۰۱۲ قرارداد همکاری میان دو برند Tenda و Broadcom به عنوان یکی از بزرگ ترین و مهم ترین تولیدکنندگان چیپ ست های شبکه منعقد شد.
مدیران شرکت تندا بر این باورند که چیپ ست های تولیدی توسط Broadcom همانند محصولات شرکت اپل از کیفیت بالایی برخوردارند. برند تندا (Tenda) با هدف توسعه بازار خود در کشور زادگاه، اکنون ۱۰ شاخه و ۵۰ دفتر فعال دارد. از سال ۲۰۰۷ نیز توسعه بازار های جهانی با در نظر گرفتن استراتژی برندینگ جهانی آغاز شد.
تندا از سال ۲۰۰۷ با استراتژی برندینگ جهانی به توسعه و گسترش بازارهای جهانی خود اقدام کرد.

در این پروژه استراتژیک و با توسعه شبکه توزیع و فروش، محصولات شرکت تندا به بیش از ۱۰۰ کشور جهان ارسال می شود. طبق گزارشات در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۴، تعداد کالای فروخته شده توسط این برند به رقم باورنکردنی۵۰۰ میلیون دستگاه رسیده بود. مسلما با افزایش میزان فروش و گسترش شبکه توزیع در سطح جهانی، خدمت رسانی به مشتریان و حل مشکلات آنها نیز از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. در همین راستا کمپانی Tenda به منظور برطرف کردن مشکلات توزیع کنندگان و مشتریان نهایی تیم متشکل از ۱۶۰ پرسنل را تشکیل داده است.

تاریخچه برند تندا (Tenda):

در ادامه خلاصه ای از تاریخچه برند تندا (Tenda) را با هم مرور خواهیم کرد:

سال ۱۹۹۹: در این سال کارخانه تندا توسط آقای P.Quan به عنوان تامین کننده پیشرو در زمینه راهکارهای شبکه تاسیس شد.
سال ۲۰۰۰: ثبت نشان تجاری Tenda
سال ۲۰۰۳: عنوان نخستین تولید کننده و توسعه دهنده داخلی تجهیزات شبکه در کشور چین را کسب نمود
سال ۲۰۰۵: شرکت تندا (Tenda) برای اولین بار در نمایشگاه بین المللی CeBIT حضور یافت و جدیدترین محصولاتش را در این نمایشگاه معرفی کرد که با استقبال چشمگیر بازدید کنندگان مواجه شد.
سال ۲۰۰۶: برند تجاری تندا در ۳۵ کشور دنیا ثبت شد
سال ۲۰۰۷: عنوان “برند نوآور سال” را در دومین مراسم برترین برند های IT کشور چین کسب کرد
سال ۲۰۱۰: شرکت تندا برای نخستین بار در نمایشگاه بین المللی CES و تجهیزات وایرلس با استاندارد ۱۱N حضور پیدا کرد
سال ۲۰۱۱: قرارداد همکاری میان دو برند Tenda و Broadcom به امضای طرفیت رسید
سال ۲۰۱۲: تولید اولین تجهیزات شبکه با استاندارد وایرلس ۱۱AC
سال ۲۰۱۳: تاسیس مرکز خدمات مشتریان جهانی در ووهان و مرکز تحقیق و توسعه (R&D) در شهر چنگدو
سال ۲۰۱۴: میزان فروش سالانه این برند در این سال به رقم ۱.۸میلیارد یوآن چین افزایش یافت و همچنین شرکت تندا پروژه توسعه خدمات مشتریان به صورت آنلاین را ساماندهی نمود.
سال ۲۰۱۵: محصولات پرفروش از جمله Tenda FH۴۵۶ با فروش ماهیانه ۷۰۰ هزار دستگاه و Tenda F۳ با فروش ماهانه ۱ میلیون دستگاه را تولید کرد. در این سال فروش سالانه برند تندا (Tenda) به ۸۰۰ میلیون یوآن چین در سطح جهان رسید. همچنین سری محصولات Tenda ۱۱AC ، که موفق به کسب جوایز متعدد شدند را تولید نمود
سال ۲۰۱۶: شراکت تجاری با JD+ با هدف تولید روتر های سری ۱۱AC به عنوان تجهیزات شبکه خانگی هوشمند
در ماه آگوست سال ۲۰۱۶ شرکت تندا مقدمات تولید در سانگ شانهو را فراهم ساخت.

اطلاعات تکمیلی شرکت تندا