کابل شبکه Cat 6 SFTP نگزنس

کابل شبکه نگزنس Cat6 SFTP تست چنل (متری)

شرکت سازنده: نگزنس | نوع کابل : SFTP | طبقه بندی : Cat 6 | تست چنل

لطفا قبل از ثبت سفارش جهت اطلاع از موجودی و قیمت روز تماس حاصل فرمائید.

وضعیت کالا: موجود در انبار
۸,۴۰۰ تومان

کمپانی نگزنس یک شرکت معتبر فرانسوی  با قدمت بیش از 100 سال در زمینه تولید تجهیزات پسیو شبکه می باشد. یکی از تولیدات اصلی این شرکت در زمینه تولید تجهیزات شبکه، تولید انواع کابل شبکه می باشد. این کابل یک کابل فویلدار و شیلدار بوده و به جهت استفاده در محیط های نویز دار توصیه می شود. شما به جهت استفاده از کابل شبکه نگزنس Cat6 SFTP فویلدار و شیلد دار با تست چنل و پرمننت روکش PVC حلقه 500 متری، ملزم به استفاده از کی استون و پچ پنل مناسب از نوع sftp می باشید. این کابل مناسب استفاده در آپ لینک های ساختمان می باشد. این کابل دارای تست پرمننت و چنل می باشد.

کابل های شبکه عملا 4 زوج سیم نازک بهم تابیده است که اصطلاحا به آنها twisted pair  می گویند. این 4 زوج در هشت رنگ که هر رنگ بیان گر وظیفه خاصی ( دریافت یا ارسال سیگنال و یا موارد کنترلی ) است تولید می شوند. کابل های شبکه زیادی در بازار در انواع و اقسام مختلف یافت می گردند. تفاوت های اصلی انواع کابل شبکه در ذیل آمده است. در حال حاضر بسیاری از برندهای موجود در ایران از جمله لگراند و نگزنس دارای کابل های تقلبی بسیاری در بازار بوده و تشخیص آنها بدون ابزار به راحتی امکان پذیر نیست.

عمده تفاوت کابل های شبکه که تاثیر عمدهای روی قیمت کابل شبکه دارد را می توان به دسته های ذیل دسته بندی نمود:

1- جنس رشته های کابل شبکه  و ضخامت مغزی آن:

کابل های درجه یک از جنس مس خالص تولید می شوند که یکی از مهم ترین تفاوت های کابل درجه یک با الباقی کابل ها تقلبی می باشد. کابل های درجه دو و سه معمولا مغزی الومینیوم و یا آهن داشته و توسط مس روکش می شوند و عملا در هنگام اخذ تست ( مثلا تستهای حرفه ای فلوک) توانایی پاس کردن تمامی المان های لازم یک کابل خوب را ندارند.

2- جنس بدنه کابل شبکه  (ژاکت کابل):

دو نوع کابل در این دسته بندی وجود دارند. کابل هایی با روکش pvc و کابل های با روکش LSZH. کابل های lszh  که معمولا در مکان های حساس مانند دیتاسنتر ها استفاده می گردند، در هنگام سوختن، دود سمی تولید نکرده و باعث خفگی نمی شوند.

3- مقاومت کابل ها در مقابل نویز:

نویز ها و پارازیت های موجود در محل نصب کابل ها از عمده ترین دلایل بروز مشکل در شبکه ها گزارش می شوند. در بسیاری از مواقع این نویز ها دارای دلایل خارجی (مربوط به محیط شهری) نبوده بلکه دارای سرمنشا داخلی می باشد. بدین منظور که به علت مجاور کابل های برق (حتی کم فشار) در کنار کابل های شبکه (حتی در داخل داکت و ترانک) ما شاهد بروز نویز روی شبکه هستیم. برای جلوگیری از این مشکل، کابل ها به صورت شیلد دار تولید می شوند.

نحوه تشخیص یک کابل شبکه خوب: 

بهترین روش برای تشخیص کیفیت یک کابل استفاده از تستر می باشد. یکی از معتبر ترین تستر های موجود در بازار، تستر فلک آمریکایی می باشد که توانایی تست کردن بسیاری از آلمان های یک کابل را به خوبی دارد. یک تست استاندارد توسط تستر فلوک عبارت است از برش 90 متر از کابل موصوف و تست کردن آن. نوع تست اخذ شده نیز می تواند یکی از راه های تست چنل و یا تست پرمننت باشند که دارای شرایط تست متفاوتی هستند. پاس کردن تست پرمننت به مراتب سخت از تست چنل می باشد. کابلی که تست پرمننت را پاس کند قطعا تست چنل را نیز پاس خواهد نمود ولی برعکس این موضوع صادق نیست.

مشخصات

نوع کابل
SFTP
طبقه بندی
Cat 6
نوع تست
چنل
نظر خودتان را بنویسد